Płaski brzuch to pożądany element każdej wysportowanej sylwetki. Marzą przecież o niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Musisz pamiętać, że kiedy chodzi o długofalowe efekty same ćwiczenia nie wystarczą. Do tego potrzebna jest także odpowiednio zbilansowana dieta.

Dlatego zanim na Twoim brzuchu pojawi się przysłowiowy sześciopak, musisz pozbyć się zbędnych kilogramów i wzmocnić mięśnie brzucha. Wymaga to dużo pracy i samozaparcia ale efekty są niesamowite! W tym poście, we współpracy z trenerami personalnymi iFitt przygotowaliśmy dla Was 5 przykazań płaskiego brzucha, które pomogą Wam osiągnąć ten cel!

Warto pozbyć się „brzucha” nie tylko ze względów estetycznych, ale także z tych zdrowotnych. Nadmiar tkanki tłuszczowej odkładający się w okolicy brzucha wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu. W tych okolicach tłuszcz gromadzony jest nie tylko zaraz pod skórą, ale też wewnątrz jamy brzusznej. Jest to tzw. wisceralna tkanka tłuszczowa, a jej nadmiar zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak m.in. cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca. Otłuszczenie organów wewnętrznych może ponadto prowadzić nawet do udaru mózgu i zawału serca. Płaski brzuch pełni nie tylko estetyczną rolę.

trening personalny, ifitt, zajęcia, cardio, płaski brzuch, natalia, słanek
1. Dieta to podstawa!

Najczęściej polecanymi produktami spożywczymi w trakcie odchudzania są jogurty naturalne i chude sery. Mimo, że mają niewiele tłuszczu i kalorii, a przy tym zawierają sporo białka, ich spożycie może wpływać negatywnie na trawienie, bo u wielu ludzi powodują wzdęcia. Najlepsze dla brzucha są probiotyki, czyli produkty zawierające żywe kultury bakterii. Probiotykiem jest m.in. kefir – fermentowany napój mleczny, w którym zawartość laktozy jest niewielka. Kefir usprawnia pracę jelit, podobnie jak koktajle na bazie zieleniny: szpinaku, jarmużu, botwiny, sałaty. Warzywno-owocowe smoothies są sycące, dzięki czemu wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Staraj się unikać ciężkostrawnych dań. Zastąp smażenie na tłuszczu pieczeniem, lub gotowaniem na parze. Jeżeli jednak nie możesz żyć bez chrupiących dań zainwestuj w beztłuszczową frytkownicę. Ten rodzaj frytkownicy swoim działaniem przypomina popularne piekarniki konwekcyjne. Oznacza to, że frytki nie smażą się tu w wysokokalorycznym oleju, lecz pieką w gorącym powietrzu. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, bo w takiej frytkownicy możemy przygotować każdą potrawę, którą normalnie smażylibyśmy na tłuszczu. Twój płaski brzuch podziękuje Ci za tę inwestycję!

2. Nawodnienie kluczem do sukcesu!

Nie ma diety cud, która gwarantuje natychmiastowe efekty. Wiemy jedno – w dążeniu do perfekcyjnej sylwetki i płaskiego brzucha na pewno nie pomaga alkohol! Przyciągające kolorami drinki to kaloryczne bomby, które zaburzają metabolizm. Nawet zdrowa dieta i regularne ćwiczenia nie pomogą, jeżeli co weekend będziesz pić duże ilości słodkich drinków alkoholowych. Spróbuj miesiąca detoksu – dzięki temu szybciej zgubisz zbędne kilogramy i, za sprawą ćwiczeń, wyrzeźbisz brzuch. Od teraz każdy dzień rozpoczynaj szklanką wody z cytryną. Pij soki, koktajle i herbaty ziołowe – usprawniają one trawienie. Jeżeli masz ochotę na alkohol postaw na wytrawne czerwone wino – jest pełne antyoksydantów i jedna lampka od czasu do czasu na pewno Ci nie zaszkodzi!

trening, Konrad, Gondko, ifitt, plaski, brzuch
3. Systematyczność

Mięśnie brzucha są mięśniami posturalnymi, które pracują cały czas pełniąc funkcję stabilizującą. Staraj się wzmacniać je każdego dnia, wystarczy systematyczna, poranna sesja treningowa trwająca 10 – 15 minut. Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej pozycji w ćwiczeniach. Systematyczność jest bardzo ważna jeżeli chcesz utrzymać efekty swojej ciężkiej pracy dłużej niż dwa tygodnie. Płaski brzuch nie jest osiągalny w 3 dni!

andrychow, trening, plaski brzuch, cwiczenia
4. Nie zapominaj o cardio!

Chcąc mieć płaski brzuch pomyśl o regularnym treningu aerobowym. Niech będzie to sesja na rowerku stacjonarnym czy szybki marsz. Taki trening, aby zaangażować tkankę tłuszczową powinien trwać około 45 minut. Genialnym pomysłem na trening wydolnościowy mogą być zajęcia grupowe Dance Cardio w Twoim Klubie Fitness iFitt. Na sali rozbrzmiewają aktualne muzyczne hity, które zachęcają do kolejnych ćwiczeń. Cardio Dance to zajęcia łączące choreografię z treningiem i ich głównym zadaniem jest maksymalne wypalenie tkanki tłuszczowej, a przy okazji sprawienie Ci wiele radości oraz nauczenie świetnych i przede wszystkim płynnych ruchów. Cardio dance to zajęcia, których efektem ubocznym będzie płaski brzuch

Tak więc nie czekaj i już dziś zapisz się na Twoje ulubione zajęcia grupowe w iFitt!