‍W dzisiejszych czasach wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia. Praca przed komputerem, brak ruchu i ciągły stres wpływają niekorzystnie na nasz organizm. Zajęcia fitness to jedna z najlepszych i najbardziej popularnych form dbania nie tylko o swoją sylwetkę, ale także o samopoczucie.

W dzisiejszym poście przedstawimy Wam kilka powodów dla których warto spróbować zajęć grupowych. 

 

 

1. Zdrowie to podstawa

W zdrowym ciele zdrowy duch! Systematyczna aktywność fizyczna niesie dla Ciebie wiele korzyści. Przestaniesz narzekać na ból pleców, zaczniesz zwracać uwagę na swoją postawę, przestaniesz się garbić. Skończą się problemy z zasypianiem, jakoś Twojego snu znacznie się poprawi. Na sporcie skorzysta również układ immunologiczny – wzrośnie Twoja odporność, która właśnie teraz, w okresie zimowym jest znacznie obniżona. 

 

2. Kondycja i figura

Wysiłek fizyczny wzmocni kondycję i wydolność organizmu. Wyjście na 6 piętro przestanie być dla Ciebie wyzwaniem! Wzmocnisz i wyrzeźbisz mięśnie. Twoja figura się zmieni, spalisz tkankę tłuszczową i zgubisz niechciane kilogramy. Panie mogą pożegnać się z cellulitem, ich ciało się ujędrni. Będziesz lepiej czuć się we wł
asnej skórze i popracujesz nad wszystkimi niedoskonałościami. Marzenia o idealnej sylwetce staną się rzeczywistością! 

 

3. Poprawa samopoczucia 

Jeżeli stale narzekasz, że nie masz na nic siły ani ochoty to możesz pożegnać się z leniem na zawsze! Po treningu grupowym znacząco poprawi się Twój nastrój. Nie myśl, że będzie łatwo, po ciężkich zajęciach możesz nie mieć siły się przebrać? i będziesz czuć każdy mięsień, jednak pojawi się też satysfakcja, że przezwyciężyłeś swoje słabości i dałeś radę! Zyskasz pewność siebie i uwierzysz w swoje możliwości. 

 

4. Motywujące środowisko

Może nie masz wystarczająco motywacji by samemu zmobilizować się do treningu? W przypadku takiej sytuacji zajęcia grupowe będą idealnym rozwiązaniem. Nic nie motywuje tak bardzo jak ćwiczenia w większym gronie osób, którym też zależy, żeby na treningu dać z siebie wszystko. Jeżeli inni wokół Ciebie wylewają siódme poty ty nie odpuścisz serii tylko dlatego, że masz dziś gorszy dzień, prawda?  Zajęcia fitness są więc doskonałą alternatywą dla osób, które mają niską samoocenę i słomiany zapał. Na początku zawsze jest ciężko, przez co wiele osób, które ćwiczą samodzielnie, rezygnuje. W większej grupie oraz przy wsparciu instruktora jest dużo prościej i nie ma takiego problemu, a efekty ciężkiej pracy są lepsze i szybciej zauważalne. 

 

5. Różnorodność

Jeżeli nie masz czasu ani kompetencji aby samodzielnie ułożyć sobie plan treningowy to masz dwie opcje, pierwsza z nich to inwestycja w treningi personalne, a druga to właśnie grupowe zajęcia fitness. Instruktor dobiera ćwiczenia tak, by angażowały jak najwięcej mięśni. Stale się rozwijasz, bo zajęcia nie są monotonne. Masz pewność, że Twoje treningi przyniosą zamierzone efekty, bo stale jesteś pod opieką instruktora, który pilnuje, abyś wykonywał ćwiczenia poprawnie. 

 

Zajęcia grupowe fitness w iFitt to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą trenować a jednocześnie dobrze się bawić. Na treningach panuje wspaniała atmosfera pełna ciepła i akceptacji. Serdecznie Cię zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty zajęć grupowych fitness. Poniżej zamieszczamy grafik 🙂 

Do zobaczenia w klubie!