Trening personalny to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Pozwala w krótszym czasie osiągnąć zamierzone efekty ćwiczeń. Jest to co prawda droższa alternatywa do zajęć w grupie, lecz pieniądze wydane na rozwój osobisty i zdrowie to zdecydowanie najlepsza inwestycja.

W dzisiejszym poście przedstawimy Wam kilka zalet treningu personalnego.

1. Indywidualne podejście

Na pierwszym spotkaniu trener przeprowadza wywiad dotyczący wagi, dotychczasowego stylu życia, nawyków żywieniowych oraz celów jakie podopieczny chce osiągnąć. Na tej podstawie układa osobisty plan idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Poświęca ci całą swoją uwagę, czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń, co oczywiście przekłada się na ich skuteczność oraz ogranicza ryzyko kontuzji do minimum. Cała sala treningowa, sprzęt i trener są do Twojej dyspozycji. Jeśli czujesz, że jest Ci ciężko, albo ćwiczenie przekracza Twoje możliwości, to możesz po prostu powiedzieć to trenerowi.

2.  Większa motywacja

Mówiąc o zaletach treningów personalnych nie można też zapomnieć o nieustannym wsparciu i motywacji ze strony trenera. Obecność profesjonalisty, który nieustannie dodaje otuchy jest niezastąpiona. Specjalista pomaga w monitorowaniu postępów, widzi zmiany jakie zachodzą w twoim ciele. Dzięki temu na bieżąco możesz śledzić progress i znajdować motywacje w samym sobie. 

3. Kopalnia wiedzy

Tylko treningi personalne dają nam możliwość bycia sam na sam z profesjonalistą. Możemy. czerpać z jego wiedzy, zadawać pytania, które nas nurtują. Jednocześnie uczymy się i umilamy sobie trening, bo na zajęciach grupowych nie ma możliwości na pogawędki między seriami 😉

 

4. Treningi o różnych porach

Sam ustalasz sobie godziny treningów. Możesz ćwiczyć we wtorek o 10:00 i w niedzielę o 6:30, wszystko zależy od twoich potrzeb. Nie musisz dopasowywać się do ustalonego dla całej grupy planu, lecz indywidualnie ustalasz to z trenerem.

5. Technika kluczem do sukcesu

Dzięki stałej opiece trenera możesz mieć pewność, że „wyuczone” pod jego okiem prawidłowe techniki wykonywania ćwiczeń przydadzą Ci się kiedy np. podczas wakacyjnego wyjazdu natrafisz na siłownię i nie nabawisz się kontuzji. Liczy się jakość, nie ilość i tak samo jest z ćwiczeniami- lepiej zrobić krótszy, ale prawidłowo wykonany trening, niż naciągnąć sobie mięśnie wykonując ćwiczenia na chybił- trafił.

 

W Twoim Klubie Fitness iFitt masz możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza usług naszych trenerów personalnych, którzy z chęcią rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i wezmą Cię pod swoje skrzydła 🙂 U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź i przekonaj się sam!