Wiele osób ćwiczących definiuje trening personalny jako współpracę treningową z osobą kontrolującą technikę ćwiczeń. Czy na tym kończy się cała współpraca z trenerem? Oczywiście, że nie!

Aby przedstawić proces rozpoczęcia współpracy na zasadzie treningu personalnego musimy zacząć od kilku kwestii.
Bardzo ważna rola trenera zaczyna się już od samego początku, czyli od przeprowadzenia bardzo szczegółowego wywiadu wraz z analizą składu ciała, na podstawie której, jesteśmy w stanie określić swój cel, wskazać drogę do osiągnięcia celu oraz dobrać odpowiednie parametry treningowe. W tym właśnie momencie możemy obrać przede wszystkim realne jak i mierzalne elementy na których najbardziej nam zależy, ponieważ rozpoczynając współpracę kierujemy się przede wszystkim dobrem klubowicza.

 

 

Kolejnym elementem składowym treningu personalnego jest trening wstępny, na podstawie którego jesteśmy w stanie ocenić aparat ruchu oraz znaleźć słabe ogniwa wymagające poprawy, tak aby stworzyć w pełni spersonalizowany plan działania.

Dopiero, gdy przejdziemy już przez powyższe etapy możemy przejść do części głównej, jaką jest trening personalny.
 Jak on naprawdę wygląda i jakie korzyści za sobą niesie?

  1. Kontrola wykonywania ćwiczeń / nauka techniki.

    Jest to najważniejszy element, który gwarantuje nam współpraca z trenerem personalnym. Jak zapewne wszyscy wiemy, technika wykonywania ćwiczeń to kwestia priorytetowa, ponieważ pozwoli nam uniknąć kontuzji oraz przyśpieszy rezultaty treningowe. Z naszymi trenerami żadne ćwiczenie nie będzie Ci obce!

  2. Spersonalizowany plan treningowy.

Trenując według odpowiedniego planu jesteśmy w stanie osiągnąć maksimum rezultatów w jak najkrótszym czasie, a na tym każdemu przecież zależy. Mając obrany cel, pamiętajmy, że warto obrać także drogę do niego.

 

 

 

  1. Planowanie długoterminowych założeń treningowych.

Bardzo wielu trenujących, gdy już osiągnie swój cel często nie wie co dalej. Dlatego też bardzo ważną rolą trenera jest przedstawianie realnych elementów, które można obrać jako kolejny cel do realizacji.

  1. Pomoc w elementach żywieniowych.

Jest to kolejny element, który wpływa znacząco na poprawę jakości treningów, więc niezależnie od celu niewątpliwie warto także zaczerpnąć pomocy w tej dziedzinie.

  1. Dostosowanie suplementacji.

Jest niczym innym, jak wsparciem naszego organizmu przy ciężkiej pracy, kierując się przede wszystkim kwestiami zdrowotnymi, na których przecież najbardziej nam zależy. Dlatego bardzo często podstawowa suplementacja pozwala nam na osiągniecie jeszcze lepszych rezultatów.

  1. Stały kontakt ze specjalistą.

Jest to nieodzowny punkt treningu personalnego. Podopieczni w każdej chwili mogą skonsultować wszelkiego rodzaju sytuacje z trenerem, wybierając najlepszy dla nich rodzaj kontaktu.

 

 

 

  1. Motywacja.

Zdecydowanie jednym z ważniejszych elementów jest także motywacja, na którą możemy liczyć ze strony naszego trenera, który odpowiednio o nią zadba.

  1. Kontrola efektów.

Mając założony cel warto jest kontrolować jak przebiega proces. Współpracując z trenerem masz pewność, że Twoje postępy będą monitorowane na bieżąco!

 

Zacznij trenować z trenerem personalnym i umów się już dziś!

Zadzwoń:

iFitt Andrychów 696458161

Ifitt Wadowice 666867396