Stagnacja wagi podczas odchudzania?  Dlaczego nie tracimy wagi podczas odchudzania?

Klub Fitness iFitt w Wadowicach oraz Andrychowie przedstawia 6 przyczyn, dlaczego możesz nie widzieć efektów podczas odchudzania. 

 

1. Nieodpowiednie dobrane zapotrzebowanie kalorii podczas dnia. 

Ile powinniśmy jeść kalorii, żeby schudnąć? Dla każdego ta wartość będzie inna, zależna też od tego, jak wygląda nasz tryb życia, stan zdrowia I przede wszystkim jak szybko chcesz osiągnąć efekt odchudzania. Dzienną ilość kalorii, które należy przyjmować podczas odchudzania, można dość dokładnie wyliczyć, wystarczy skorzystać ze specjalnych wzorów  

2. Stan zdrowia.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest nasz stan zdrowia. Nie możesz pozbyć się nadwagi pomimo stosowania diet i wysiłku fizycznego? Twoja nadwaga niekoniecznie jest spowodowana niewłaściwym trybem życia. Czasem zrzucenie kilku kilogramów uniemożliwia poważna choroba metaboliczna, genetyczna lub zaburzenia hormonalne. Czas aby pójść do lekarza i zrobić badania.  

Przykłady chorób utrudniających proces odchudzania:

-Choroby tarczycy (niedoczynność), 

– Niedobór hormonu wzrostu, 

-Hiperinsulinizm, 

-Choroby genetyczne, 

-Leki.   

 3. Brak kontroli efektów na specjalnej wadze.  

Wchodzisz na wagę i po raz kolejny widzisz ten sam wynik. Zastanawiałaś/eś się jednak kiedykolwiek, czy rzeczywiście ważysz za dużo? Warto zdać sobie sprawę z tego, że waga nie jest jedynym parametrem oceny sylwetki.  Chcąc ocenić, czy jest ona prawidłowa, trzeba wziąć pod uwagę również zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, a także wody w organizmie. Bardzo często podczas odchudzania skupiamy się tylko na masie ciała lecz zapominamy o proporcjach masy mięśni do masy tkanki tłuszczowej, Jeżeli ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a waga się nie zmienia zrób pomiar na takiej wadze, ponieważ bardzo możliwe jest, że w tym okresie zmniejszyłaś/eś zawartość  tkanki tłuszczowej,  a zwiększyłaś/eś zawartość tkanki mięśniowej. Pomiar składu ciała w Wadowicach i Andrychowie można wykonać darmowo w naszym Klubie Fitness iFitt posiadając aktywny karnet.

4. Nie zwracanie uwagi na płynne kalorie.

Podczas obliczania kalorii w aplikacjach najczęściej zapominamy o płynnych kaloriach . Słodzone napoje  dostarczą  płynnych kalorii, ale przez większość czasu nie przyniosą Ci żadnych innych korzyści.  W jednej puszczę napoju może być zawarte nawet 10 kostek cukru, które bez problemu da się wypić. Jak temu zapobiec?  

Najlepiej zamienić słodzonej napoje na  gazowaną lub niegazowaną wodę mineralną. Jeśli jednak nie przepadasz za samą wodą dodaj sobie do niej cytryny lub mięty aby zmienić smak.  

 

 

5. Brak wiedzy o zawartości kalorii w alkoholu / podejście do diety po spożyciu alkoholu.  

Spożycie kaloryczne może zostać również zwiększone przez alkohol (około 7 kcal / g),  może on także złamać Twoje bariery, zachęcając Cię do słodkiego lub niezdrowego jedzenia. Podczas spożywania alkoholu warto wybierać zdrowe przekąski a także zamiast słodkich napojów  stosować na przykład wodę z cytryną I miętą 

6. Nieodpowiedni trening. 

Podczas utraty wagi bardzo ważna jest także aktywność fizyczna bowiem ćwiczenia fizyczne odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu i regulacji masy ciała w okresie redukcji masy ciała aktywność pozwala na redukcje tkanki tłuszczowej, chroniąc jednocześnie przed utratą tkanki mięśniowej, pomagając osiągnąć ujemny bilans energetyczny, Może to być szybki marsz, bieg, jazda na rowerze lub rolkach, pływanie czy aerobik. Takie ćwiczenia na schudnięcie nie tylko pomagają pozbyć się tłuszczu z całego ciała, ale i poprawiają ogólną wydolność organizmu. Warto jednak pamiętać o jednej zasadzie: skuteczny trening cardio powinien trwać minimum 30 minut! 

 

Interesujesz się tematem zdrowia i skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej lub po prostu wiesz, że najwyższy czas, aby zacząć działać? Skontaktuj się z nami, umów na bezpłatną konsultacje wraz z pomiarem składu ciała i ciesz się efektami razem z iFitt. Zadzwoń 666867396 (Wadowice) lub 696458161 (Andrychów).