Dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami w iFitt? Nie wiesz, od czego zacząć i co zabrać ze sobą na siłownię? Mamy dla Ciebie krótki poradnik, po przeczytaniu którego wszystko stanie się jasne!

 

Od czego zacząć przygodę na siłowni?

Jeżeli wcześniej nie miałaś/łeś okazji ćwiczyć pod okiem profesjonalisty koniecznie umów się na choć jeden trening personalny. Jest to świetna inwestycja w swoje zdrowie i sylwetkę. Pod okiem specjalisty masz pewność, że ćwiczenia wykonujesz poprawnie. Podnoszenie ciężarów na własną rękę, lub z internetowych tutoriali może skończyć się poważną kontuzją, nie mówiąc o problemach ze stawami. Więcej zalet treningu personalnego znajduje się w tym poście: https://www.ifitt.pl/blog-post/trening-personalny-najlepsza-inwestycja/

trening personalny, ifitt, zajęcia, cardio, płaski brzuch, natalia, słanek

 

Na początku treningu nie zapomnij o porządnej rozgrzewce

  • około 10 minut na sprzęcie cardio np. na rowerze, bieżni, orbitreku;

  • tzw. suche serie (wykonaj bez obciążenia lub z bardzo małym obciążeniem zestaw ruchów, które powtórzysz w głównej części treningu z właściwym obciążeniem);

  • krótkie dynamiczne rozciąganie, czyli wymachy, krążenia ramion itp.)

Ćwicz świadomie, czyli opanuj technikę każdego ćwiczenia, stosując małe obciążenie, zanim przejdziesz do ciężarów, które będą dla Twoich mięśni większym wyzwaniem. Wszystkie powtórzenia wykonuj starannie i poprawnie. 

Każdy trening zakończ ćwiczeniami rozciągającymi i rozluźniającymi, nie zaniedbuj tej części treningu. Skrócone i przykurczone mięśnie są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i mogą być przyczyną bólu i zakwasów. 

Regularnie monitoruj swoje postępy. Rób sobie zdjęcia porównawcze, np. co dwa tygodnie. Kiedy będziesz widział efekty swojego wysiłku Twoja motywacja będzie rosła wprost proporcjonalnie. Nie zapominaj o zdrowym odżywianiu i suplementacji – mówi się, że dieta to 80% sukcesu. Co jakiś czas konsultuj się z lekarzem i fizjoterapeutą, aby wiedzieć, czy na pewno Twój wysiłek służy zdrowiu.

 

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Wiele zależy od rodzaju treningów, na które zdecydujesz się chodzić. Zestaw minimum to dobrze dobrane, wygodne buty, przewiewny strój i coś do picia. To jednak trochę za mało, by po zajęciach czuć się po prostu komfortowo. Dlatego przedstawiamy pełną listę rzeczy, które powinnaś/powinieneś zabrać ze sobą na siłownię.

1. Torba

– musisz w końcu do czegoś spakować wszystkie swoje rzeczy.  

2. Ręcznik

– najlepiej szybkoschnący i zajmujący mało miejsca. Będziesz potrzebować go podczas ćwiczeń – żeby położyć go na macie oraz wytrzeć pot. Jeśli po zajęciach masz zamiar wziąć prysznic, nie. zapomnij o zaopatrzeniu się w drugi ręcznik. Możesz zakupić u nas na recepcji ręczniki treningowe z logo iFitt!

co zabrać ze sobą na siłownię
3. Buty

– to najważniejszy element garderoby na każde zajęcia sportowe. Buty najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach, pod okiem sprzedawcy, który pomoże Ci dobrać je do fizjonomii Twoich stóp oraz rodzaju treningu. Dobrze przemyślany zakup butów sportowych, to ważny element przygotowania do aktywności fizycznej. Pamiętaj też, że na salę fitness wchodzimy tylko w czystych butach. Na siłowni nie używaj butów, w których biegasz na zewnątrz.

4. Strój

– na początek wystarczy wygodna koszulka i niekrępujące ruchów spodenki, spodnie dresowe lub legginsy. Przede wszystkim masz się czuć swobodnie! Nowy, modny strój z szybkoschnących materiałów będzie jednak dodatkową motywacją do treningu. Pamiętaj, że każde dodatkowe źródło motywacji jest czymś dobrym!

5. Bielizna

– często pomijany element garderoby na siłownię. Warto, żeby była przystosowana do intensywnego wysiłku fizycznego. Oddychająca i wygodna bielizna może być podczas treningu jak „druga skóra”. Sugestia dla Pań: zdecydowanie lepiej (i zdrowiej dla biustu!) będzie Wam się ćwiczyć w sportowym biustonoszu niż w takim, który nosicie na co dzień.

6. Woda

-Co zabrać ze sobą na siłownię?  Na pewno wodę!  -bez uzupełniania płynów nie ma treningu! Podczas treningu pocimy się, a więc tracimy wodę – dlatego trzeba ją na bieżąco uzupełniać. Jeśli zapomnisz zabrać jej ze sobą – zawsze możesz ją kupić przed treningiem w klubie. Posiadamy ogromny wybór zarówno wody jak i przeróżnych izotoników i napojów energetycznych.

napoje ifitt co zabrać ze sobą na siłownię
7. Kosmetyki i klapki

– po treningu nic nie sprawi Ci takiej przyjemności jak prysznic! Zabierz więc ze sobą klapki oraz ulubione kosmetyki (najlepiej w wersji mini).

8. Posiłek potreningowy

– maksymalnie godzinę po treningu warto, żebyś coś zjadł/zjadła. Nie zapomnij więc o energetycznej przekąsce. Jeśli nie masz czasu na przyrządzanie posiłku, może być to baton lub shake proteinowy. Różnorodne przekąski możesz również kupić w naszym klubie.

ifitt batony co zabrać ze sobą na siłownię

 

Z takim ekwipunkiem jesteś przygotowany na każdy trening w iFitt.