Jak tworzyć dobre nowe nawyki i je utrzymać? iFitt Klub Fitness podpowiada.

 

Wszyscy mamy nawyki, pozytywne i negatywne. Nawyki mogą być naszym najlepszym przyjacielem lub naszym wrogiem. Klub Fitness i Siłownia iFitt z Andrychowa podpowiada jak stworzyć nowe nawyki i je utrzymać.

Jak powiedział Arystoteles: „Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

kinga rusinek iFitt fitness piłka andrychów nowe nawyki

 

W jaki sposób są tworzone nawyki?

Wszystkie nawyki, dobre i złe, są tworzone w ten sam sposób. Zaczynają się od małych drobnych rzeczy i zachowań. Wiesz, że tak się dzieje ze złymi nawykami: alkoholik zaczął od jednego drinka, palacz zaczął od jednego papierosa, hazardzista zaczął od jednej gry przy ruletce lub po prostu aktywność fizyczna została zaprzestana przez jedno „mam dziś gorszy dzień” czy „dziś jest ciepło”. Jednak możesz się z tego nauczyć i stosować to do stworzenia pozytywnego nawyku. Jeden krok może pozwolić Ci stworzyć dobry nawyk!

Jak tworzyć nawyki?

W dużym skrócie zacznij od małych zmian, rób małe postępy i nie przestawaj. Spraw, aby było to łatwe, że nie będziesz mógł odmówić. Właśnie taki powinien być nowy nawyk. Chcesz zacząć ćwiczyć? Zacznij od treningu w Klubie Fitness iFitt od 30-40 min dziennie lub 1-2 zajęć tygodniowo. Zapytaj trenera o pomoc, konsultacje są darmowe! Chcesz co dzień czytać książkę z zakresu rozwoju osobistego? Zacznij od przeczytania jednej strony dziennie. Chcesz się zdrowo odżywiać? Zacznij od jednego zdrowego posiłku dziennie. Zidentyfikuj się z tym nowym przyzwyczajeniem. Stajesz się „kimś kto ćwiczy”, „kimś kto czyta”, „kimś kto zdrowo się odżywia”. Kluczem jest jednak, aby zacząć: kupić karnet na siłownię iFitt, zapytać trenera, kupić książkę lub po prostu przygotować zdrowy posiłek, a wcześniej przygotować zdrową listę zakupów. Co tydzień rób małe postępy. Dodaj 5 minut w Klubie Fitness iFitt, przeczytaj stronę książki więcej lub zjedz dwa zdrowe posiłki. 

Jak stworzyć nowe nawyki w 5 krokach:

  1. Zacznij od małego kroku,
  2. Zwiększaj postęp każdego dnia,
  3. Zwiększaj postęp małymi odcinkami,
  4. Kontynuuj budowanie swojego nawyku i rozwijaj go aż będziesz zadowolony,
  5. Powtórz proces z innym nowym nawykiem.

To prawie wydaje się zbyt łatwe, aby było skuteczne. Jednak jest to naprawdę, aż tak proste i działa. Przekonaj się sam. Pamiętaj jednak, że chociaż jest to łatwe do zrobienia, równie łatwo jest tego nie robić.

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie podpowiedzi jak utrzymać nawyki:

  1. Planuj, wyznaczaj cele! Kiedy zaczynamy nowe nawyki najtrudniejsze jest trzymanie się swojego postanowienia. Opuszczasz jeden dzień, później drugi dzień, aż w końcu dajesz sobie spokój. Warto uznać, że to najlepszy czas na wyznaczenie celu, zaplanowanie i realizacje go krok po kroku.
  2. Nie odpuszczaj dwóch dni z rzędu! Niech ten trudniejszy dzień utrzyma passę całego tygodnia. 
  3. Oceniaj efekty, sprawdzaj ile udało się przeczytać, jaką wiedzę zdobyłeś, jak poprawiła się Twoja sylwetka, kondycja czy po prostu zrób pomiar składu ciała (dostępny w Klubie Fitness iFitt, przy ul. Krakowskiej 50) i porównaj swoje wyniki. 
  4. Nagradzaj się. Nagradzaj się za każdym razem, kiedy uda Ci się osiągnąć kolejny etap, który zbliża Cię do upragnionego celu. Czy to będzie nowa bluzka, perfumy, zakup nowych ubrań na treningi lub wyjście do kina. Pamiętaj, nagradzanie się jest ważne. Trzeba celebrować swoje sukcesy, to nie tylko wprowadza Cię w dobry nastrój, ale też daje motywację do dalszej pracy.

fitness fit iFitt Andrychów silownia bielsko kety wadowice nowe nawyki  

Klub Fitness i Siłownia iFitt w Andrychowie zachęca do tworzenia dobrych nawyków oraz dbania o zdrowie. Warto żyć zdrowo!

Trzymamy kciuki za Twój sukces! Masz pytania, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na nurtujące pytania. Powodzenia!

 

nasz instagram: https://www.instagram.com/klubfitnessifitt/

nasz facebook: https://www.facebook.com/iFittKlubFitness/